luxur
18 بهمن 1401 - 18:41

صنایع بزرگ به شرکت‌های بومی اعتماد کنند/ لزوم توجه به توسعه صنایع پایین دستی مس در رفسنجان

معاون اقتصادی استاندار کرمان در نمایشگاه توانمندی‌ها و نیازمندی‌های مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: صنایع بزرگ نیازمندی‌های خود را از شرکت‌های بومی تأمین کنند که ضمن حمایت از این شرکت‌ها اشتغالزایی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، سومین نمایشگاه توانمندی‌ها و نیازمندی‌های مجتمع مس سرچشمه رفسنجان عصر امروز با حضور جمعی از مسؤولان در سالن شهدای گمنام دانشگاه حضرت ولیعصر(عج) رفسنجان گشایش یافت.

امیر حسن‌زاده معاون اقتصادی استاندار کرمان در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران بر لزوم برپایی این نمایشگاه‌ها بیش از پیش تأکید و اظهار کرد: توانایی که در جوانان استان و دانشگاه‌ها وجود دارد و ظرفیت‌های معدنی که هست باید معرفی شوند که در کنار هم بتوانند در تولید و توسعه رویدادهای خوبی رقم بزنند.

وی بیان کرد: با کمک صنایع و شهرک‌های صنعتی کمک می‌کنیم در شهرستان‌های معدنی چنین اتفاقتای رقم بخورد و اینگونه نمایشگاه‌ها دایر شود که منتج به افزایش تولیدات بومی جهت تأمین نیاز صنایع بزرگ و اشتغالزایی بیشتر شود.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: از مجتمع مس سرچشمه باید تشکر کرد که به شرکت‌های داخلی رفسنجان اعتماد کرده و باید حمایت بیشتر باشد هم در معرفی نیازمندی‌ها هم اعتماد کردن به این شرکت‌ها که بتوانند قطعات بیشتری بومی‌سازی کنند و با توجه به شعار سال، در برنامه‌های اقتصادی استان پیگیری می‌کنیم و از تمام شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت می‌کنیم که توانمندی‌های خود را عرضه کنند که به کمک صنایع بیایند و ما نیز از این شرکت‌ها حمایت می‌کنیم.

وی رشد تولید در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان را خوب ارزیابی کرد و گفت: این شرکت قابلیت و توانمندی‌ بیش از این را دارد و باید از این توانایی در جهت توسعه صنایع پایین‌دستی مس استفاده کند که اشتغالزایی شود.

به گزارش فارس، سومین نمایشگاه توانمندی‌ها و نیازمندی‌های مجتمع مس سرچشمه رفسنجان از امروز تا ۲۱ بهمن‌ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ دایر بوده و بازدید برای عموم آزاد است.

پایان پیام/۸۰۰۱۶/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025766