luxur
18 بهمن 1401 - 17:01

نرخ بیکاری استان خراسان زیر ۵درصد است / افتتاح بیش از ۱۰۰۰ پروژه در استان خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: نرخ بیکاری استان خراسان رضوی به زیر ۵ درصد رسیده است

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، یعقوبعلی نظری ظهر امروز در شورای اداری فیروزه که در سالن تربیت فیروزه برگزار شد، با بیان اینکه استان خراسان رضوی در صدر استان‌ها از نظر ایجاد اشتغال است، اظهار کرد:  فضای کسب و کار در استان خراسان رضوی مثبت و نرخ بیکاری در سطح استان به زیر ۵ درصد رسیده است.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: مردم در همه عرصه‌ها نقش اصلی را برعهده دارند اما بدیهی است که مسؤلان زمینه حضور مردم را فراهم کنند خصوصا در بخش‌های اقتصادی باید زمینه فعالیت مردمی را در سطوح مختلف فراهم کنیم تا اشتغال و رشد اقتصادی توسط مردم اتفاق بیفتد.

نظری با ذکر این مطلب که روستاها از نظر ما بسیار حائز اهمیت هستند، افزود: روستاها مولد هستند و در طول تاریخ زندگی ساکنین شهرها را هم فراهم می‌کردند. در فیروزه پایه اصلی درآمد مردم کشاورزی و دامداری است از این رو باید کمک کنیم تا اقدامات تولیدی توسعه یابد.

وی ادامه داد: در طرح تحول روستایی اقدامات مختلفی مدنظر است از جمله اشتغال اگر ما بتوانیم زمینه اشتغال مردم را در روستاها فراهم کنیم مهاجرت معکوس اتفاق می‌افتد. از این رو مصصم هستیم اشتغال را در سطح استان افزایش دهیم.

نظری تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱۱۳ روستا در برنامه بازنگری طرح هادی قرار گرفتند و این طرح پیشرفت خوبی داشته است. در راستای ایجاد و ساخت مسکن توسط خود روستاییان تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای ساخت مسکن در نظر گرفته شده است.

وی تشریح کرد: ما در شرایط فعلی با انباشتی از مشکلات در حوزه زیرساختی روبرو هستیم اما این به معنای توقف نیست مسؤلان باید در حوزه خودشان مبتنی بر مسئله تصمیم بگیریم و ایجاد ظرفیت کنیم تا منابع تامین شود. امروز با این دیدگاه بنا داریم که در استان مدیریت صورت بگیرد.

افتتاح بیش از ۱۰۰۰ پروژه در استان خراسان رضوی 

استاندار خراسان رضوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در نیشابور گفت: در دهه‌فجر امسال در استان خراسان رضوی بیش از ۱۰۰۰ پروژه در بخش‌های مختلف افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

نظری با اشاره به اینکه پیشرفت استان خراسان‌رضوی در چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، تاکید کرد: تا رسیدن به قله‌ آرمانی باید بیش از گذشته کار کرده و از ظرفیت نسل جوان‌‌ در پیشیرد کارها استفاده کنیم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025409