luxur
18 بهمن 1401 - 14:10

افزایش بهره‌وری در بیمه سینا با ارزیابی شایستگی مدیران

کانون ارزیابی شایستگی های مدیران بیمه سینا برای ۱۶ نفر از روسای شعب طراحی و برگزار شد.

به گزارش خبرگزرای مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه سینا؛ در دومین دوره برگزاری کانون ارزیابی شایستگی‌های مدیران، ۱۶ نفر از رؤسای شعب سراسر کشور به منظور احراز صلاحیت جهت انتصاب در پست رئیس شعبه شرکت و توسط تیم ارزیابان مرکز آموزش مطالعات و مشاوره سیاحتی گردشگران مورد سنجش قرار گرفتند.

ندا مرادی سرپرست مدیریت منابع انسانی بیمه سینا گفت، طراحی برنامه‌های آموزشی و توسعه‌ای برای مدیران در دستور کار کانون ارزیابی قرار دارد که در گام اول به منظور طراحی و اجرای ارزیابی شایستگی‌های عمومی مدیران، جلسات متعددی با مدیران و کارشناسان برگزار و در گام بعدی برای ۱۶ نفر از رؤسای شعب و برخی کارشناسان برنامه ریزی صورت پذیرفت.

سرپرست مدیریت منابع انسانی بیمه سینا افزود، سنجش و ارزیابی شایستگی‌های رؤسای شعب در ۳ مرحله warm up‌، ابزارها و آزمون‌ها وwash up صورت گرفت که نتایج ارزیابی‌های انجام شده، بانک اطلاعاتی جامعی از توانمندی‌های کارکنان و ویژگی‌های شخصیتی آنها در اختیار مدیران ارشد شرکت قرار می‌دهد که می‌توانند از این اطلاعات، افراد واجد شرایط خدمت در سمت‌های مدیریتی را برگزینند.

مرادی بیان داشت، در کانون‌های ارزیابی، افراد با قرار گرفتن در موقعیت‌های شبیه سازی شده و رویارویی با مسائل واقعی، از خود رفتارهایی بروز می‌دهند که بی‌شک مبنایی مطمئن‌تر برای شناخت عمیق آنها است، این در حالی است که با مشاهده تحصیلات، تجربیات و آزمون‌های ساده، تنها قادر به شناخت حداقلی از آنها خواهیم بود.

وی تصریح کرد، طراحی، استقرار و اجرای منظم کانون ارزیابی شایستگی‌های عمومی و اختصاصی مدیران از عوامل مهم ایجاد تحول در بیمه سینا است که به طور مستقیم و غیرمستقیم منجر به افزایش بهره وری خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1024850